Ana içeriğe atla

Su içme hatırlatıcısı

 

Su içme hatırlatıcısı

Bir çok aktivite gibi su içme takibini de telefon aracılığı ile yapan biri olarak Hydro Coach uygulamasını kullanıyorum. 

Aslında su içmeyi unuttuğumu ilk farkettiğimde Twitter'daki bir botun twit bildirimlerini açmıştım. Saatlik twitleri anında bildirim olarak düştüğü için yeterince yardımcı oluyordu. Daha sonra bu otomatize twit uygulamasını kendim için yazarak devam ettirdim. Fakat Elon Musk Twitter'ın her bölümünde olduğu gibi geliştirici araçlarında da paralı çözümlere gidince mobil uygulamalara bakma ihtiyacı doğdu. Hydro Coach uygulamasını da bu vesile ile keşfettim. 

Hydro Coach, App Store ve Play Store'da bulabileceğiniz popüler bir su içme hatırlatıcı ve su takip uygulamasıdır. Bu akıllı uygulama, su içmeyi bir alışkanlık haline getirmenize yardımcı olur ve sağlığınızı desteklemek için gereken hidrasyon seviyenizi takip ediyor. Kullanımı da gayet basit olduğu için adaptasyon sıkıntısı da yaşatmadı.

Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce  kişisel bilgilerinizi, günlük hedefinizi ve su alımınızı etkileyebilecek diğer faktörleri girerek profilinizi oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra, uygulama size günlük olarak ne kadar su içmeniz gerektiğini belirleyerek bir hedef belirler. Bu hedefi elde etmek için uygulama size belirli zamanlarda su içmenizi hatırlatır ve size motive edici bildirimler gönderir.

Hydro Coach'un en büyük avantajlarından biri, kullanıcı dostu ve kişiselleştirilebilir bir deneyim sunmasıdır. Uygulama, su içme alışkanlıklarınızı ve tercihlerinizi takip ederken size gerçek zamanlı istatistikler sunar. Ayrıca, su tüketimini takip etmek için grafikler ve raporlar oluşturabilirsiniz. Böylece, su alımınızı daha iyi anlayabilir ve ilerlemenizi izleyebilirsiniz.

Hydro Coach ayrıca farklı su türlerini (örneğin, şişelenmiş su, çay veya meyve suyu) takip etmenizi sağlar. Böylece, hangi içeceğin su alımınıza daha fazla katkıda bulunduğunu görebilirsiniz. Ayrıca, uygulama size su içmeyi unuttuğunuzda hatırlatmalarda bulunur ve böylece hidrasyon seviyenizi korumanızı sağlar.

İndirme linkleri: AppStore & PlayStore 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Airline Manager 4 - En iyi uçaklar

Airline Manager oyununu ikinci versiyonundan beri dönem dönem oynarım. Karlılığı artırmak için yeni yeni yollar üretip, uçakların yakıt tüketimleri ve hızlarına göre değerlendirip ona göre filolar kurmak gerekiyordu. Airline Manager 4'de oyunun en büyük filolarından birine sahip olduğum için sanırım bu konuda fikirlerimi paylaşmakta sorun olmayacaktır. Airline Manager 4 oyununda filonuza katabileceğiniz en iyi uçakları farklı yönleri ile anlatacağım. Oyundaki veriler değil, kendi tecrübelerime dayanarak yazacağım için rahatlıkla bu bilgileri kullanabilirsiniz.  Oyuna yeni başlayan biri ile aylardır oyunu oynayan birine aynı tavsiyeleri verilemez, o yüzden uçakları seviyelere göre anlatacağım. Uçakları 1. seviye ile 4. seviye arasında sıraladım. Oyuna yeni başlayanlar için 1. seviye ile başlayıp en üst seviyeye kadar gidecek. Sorunuz ya da eklemek istediğiniz konular olursa yoruma yazın.  Öncelikle, oyunda hızla büyümek ve seviye atlamak için iyi çalışan ve karlılığı yüksek bir filo

Airline Manager 4 - Hızlı büyüme rehberi

Önceki bloğumda Airline Manager 2 ile alakalı bir çok yazı paylaşmıştım. Fakat en çok ilgi çekeni "AM2'de nasıl daha hızlı büyüyebilirim?" olmuştu. O blogum kapandı ama yazı duruyordu. Hazır bu akşam yazacak vakit buldum bu konuda da test edilmiş, başarılı olmuş teknikleri paylaşmak istiyorum. Oyunda en çok alım yapılan şey yakıttır. Yakıtın fiyatıda talebe göre artar ya da azalır. Eğer çok acil ihtiyacınız yoksa 400 doların üstündeki fiyatlardan yakıt almayın. Genelde 200 dolar civarına düşüyor, o saati yakaladığınızda doldurun gitsin.  Şirketinizi borsaya açın. Oyuna vakit ayıran, kârlı havayollarına yatırım yapın. Yüklü yatırım yaptığınız şirketleri yakından takip edin, uzun süre girmezse satın gitsin. Reklam verirken çevre dostu bir kampanya yürütün. Bu, uçuşlarınızdaki yolcu sayısını artıracaktır. Çalışanların eğitimi bu oyunda önemlidir.  Her seviyenin tamamlanmasından sonra bir eğitim puanı alacaksınız. Uçak alırken uçuş sınıflarına göre talep yoğunluğunu mutlaka g

Elon Musk Twitter'daki değişimi başlattı, Sırada neler var?

  Elon Musk 2022 yılı sonlarında tamamlanan satış ile Twitter'ı 44 Milyar dolara satın almıştı. O günden itibaren bazıları radikal olan bir çok değişiklik yaptı. Hatta developer API'ları bile ücretli hale getirmişti. Bir dönem DogeCoin'in logosunu Twitter logosu olarak kullanan Musk dün logonun tamamen değiştiğini bildirdi. Hatta şu an Twitter'a girerseniz logonun X olduğunu da görebilirsiniz. X'i tanımlarken "The Everything App" kalıbını kullandı, peki bu bizim için ne ifade ediyor. İşte planlanan yenilikler ve değişimler; Twitter'ın yeni alan adı x.com olacak. Sesli chat odasında yaptığı açıklama twitter'ın eski logosunun yakılarak yok edileceğini söyledi. Elon Musk yeni twitter'da neler olmasını istersiniz içerikli bir twit paylaşmıştı. Orada bir kullanıcın twitine verdiği cevaptan anladığım kadarıyla Takipçiler ifadesi İzleyiciler olarak değişebilir. Musk X logosunu bekletmeden yayına aldı. Twitter üzerinden para kazanma konusunda da yeni