Ana içeriğe atla

Airline Manager 4 - Hızlı büyüme rehberi

Airline Manager

Önceki bloğumda Airline Manager 2 ile alakalı bir çok yazı paylaşmıştım. Fakat en çok ilgi çekeni "AM2'de nasıl daha hızlı büyüyebilirim?" olmuştu. O blogum kapandı ama yazı duruyordu. Hazır bu akşam yazacak vakit buldum bu konuda da test edilmiş, başarılı olmuş teknikleri paylaşmak istiyorum.

Oyunda en çok alım yapılan şey yakıttır. Yakıtın fiyatıda talebe göre artar ya da azalır. Eğer çok acil ihtiyacınız yoksa 400 doların üstündeki fiyatlardan yakıt almayın. Genelde 200 dolar civarına düşüyor, o saati yakaladığınızda doldurun gitsin. 

Şirketinizi borsaya açın. Oyuna vakit ayıran, kârlı havayollarına yatırım yapın. Yüklü yatırım yaptığınız şirketleri yakından takip edin, uzun süre girmezse satın gitsin.

Reklam verirken çevre dostu bir kampanya yürütün. Bu, uçuşlarınızdaki yolcu sayısını artıracaktır.

Çalışanların eğitimi bu oyunda önemlidir.  Her seviyenin tamamlanmasından sonra bir eğitim puanı alacaksınız.

Uçak alırken uçuş sınıflarına göre talep yoğunluğunu mutlaka göz önüne alın. Denklem basit: 1 Birinci sınıf koltuğu = 1.5 Business class koltuğu = 3 Ekonomi sınıfı koltuğu. Uçağın gireceği rotadaki uçuş sınıflarının yoğunluğuna göre koltuk düzenini oluşturursanız karlı bir rotanız olur.

Yurt içi uçuşlar için Dc-9-10 veya Bae 146 uçaklarını kullanın, çünkü 2000 km'lik önemli bir menzile sahip olmaları nedeniyle yurt içi kullanım için en iyilerdir. Ama siz gidip Rusyada bir merkez seçerseniz,  Rusya'da yurt içi rotalar 6000 km'den daha uzun olabildiği için Airbus veya Boeing serilerini kullanabilirsiniz.

Daha hızlı büyümek için talebi yüksek rotalarda uçuş yapmak gerekir AM4 gerçek verilere yakın olduğu için dünyada yoğun talep havaalanlarından biri seçilmelidir.

Havaalanı ararken şu ülke ve bölgeleri dikkate alabilirsiniz:

Hindistan

Avrupa - Londra, Frankfurt

Orta Doğu, özellikle BAE, İsrail ve Katar (Doha).

Amerika bölgesi

Çin ve Rusya.

Türkiye.

Avustralya / Yeni Zelanda.


Uçuşları aksatmadan yapmaya ve uçakların onarımlarını takip etmeyi unutmayın. Hem daha hızlı para kazanırsınız hem de hisse fiyatlarınız uçuşa geçer.

Şimdilik bu kadar, iyi uçuşlar :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Airline Manager 4 - En iyi uçaklar

Airline Manager oyununu ikinci versiyonundan beri dönem dönem oynarım. Karlılığı artırmak için yeni yeni yollar üretip, uçakların yakıt tüketimleri ve hızlarına göre değerlendirip ona göre filolar kurmak gerekiyordu. Airline Manager 4'de oyunun en büyük filolarından birine sahip olduğum için sanırım bu konuda fikirlerimi paylaşmakta sorun olmayacaktır. Airline Manager 4 oyununda filonuza katabileceğiniz en iyi uçakları farklı yönleri ile anlatacağım. Oyundaki veriler değil, kendi tecrübelerime dayanarak yazacağım için rahatlıkla bu bilgileri kullanabilirsiniz.  Oyuna yeni başlayan biri ile aylardır oyunu oynayan birine aynı tavsiyeleri verilemez, o yüzden uçakları seviyelere göre anlatacağım. Uçakları 1. seviye ile 4. seviye arasında sıraladım. Oyuna yeni başlayanlar için 1. seviye ile başlayıp en üst seviyeye kadar gidecek. Sorunuz ya da eklemek istediğiniz konular olursa yoruma yazın.  Öncelikle, oyunda hızla büyümek ve seviye atlamak için iyi çalışan ve karlılığı yüksek bir filo

Elon Musk Twitter'daki değişimi başlattı, Sırada neler var?

  Elon Musk 2022 yılı sonlarında tamamlanan satış ile Twitter'ı 44 Milyar dolara satın almıştı. O günden itibaren bazıları radikal olan bir çok değişiklik yaptı. Hatta developer API'ları bile ücretli hale getirmişti. Bir dönem DogeCoin'in logosunu Twitter logosu olarak kullanan Musk dün logonun tamamen değiştiğini bildirdi. Hatta şu an Twitter'a girerseniz logonun X olduğunu da görebilirsiniz. X'i tanımlarken "The Everything App" kalıbını kullandı, peki bu bizim için ne ifade ediyor. İşte planlanan yenilikler ve değişimler; Twitter'ın yeni alan adı x.com olacak. Sesli chat odasında yaptığı açıklama twitter'ın eski logosunun yakılarak yok edileceğini söyledi. Elon Musk yeni twitter'da neler olmasını istersiniz içerikli bir twit paylaşmıştı. Orada bir kullanıcın twitine verdiği cevaptan anladığım kadarıyla Takipçiler ifadesi İzleyiciler olarak değişebilir. Musk X logosunu bekletmeden yayına aldı. Twitter üzerinden para kazanma konusunda da yeni